Szkoła Podstawowa w Lusówku

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU W LUSÓWKU

Dzień Wody - podsumowanie
Nasza szkoła włączyła się w akcję Światowy Dzień Wody z PAH, która odbyła się w tym roku pod hasłem “Zróbmy szum wokół wody”. Celem było zaangażowanie jak największej liczby uczniów w temacie dostępu do wody jako globalnego wyzwania oraz zaznaczenie, że:

- dostęp do czystej wody to prawo człowieka,

- na świecie nie wszyscy mają dostęp do bezpiecznej wody pitnej (obecnie to aż 785 milionów osób),

- jesteśmy za to współodpowiedzialni/e,

- oszczędzanie wody to za mało.

Obchody trwały tydzień, aż do finału 22 marca, kiedy to odbył się wielki turniej quizów dla całej szkoły. W akcji zaangażowali się najmłodsi z klas 1-3, którzy obejrzeli tematyczny film, prezentację oraz zagrali w wodne quizy. Klasy 4-6 skupiły się na tym, ile wody jest ukryte w przedmiotach wokół nas oraz na wykonaniu plakatów o “wodnych wyzwaniach na świecie”. Klasy 7-8 zauważały zależność pomiędzy własną konsumpcją, a wodą oraz zapoznały się z wyzwaniami wodnymi w konkretnych miejscach na świecie. Angliści przeprowadzili tematyczne lekcje o śladzie wodnym zastanawiając się, w jaki sposób go zmniejszyć. Chętni uczniowie mogli również uczestniczyć w codziennych wyzwaniach (w zespole utworzonym na Teams przez nauczyciela biologii), wykonując dodatkowe zadania.

Uczniowie zauważyli, że każdy z nas ma wpływ na to, co dzieje się na świecie, a za głównymi zmiany w środowisku stoimy my – ludzie.

Anna Haremska

Koordynator akcji w SP Lusówko
Dodane 29.03.2021

Powered by CuteNews